Kancelaria Barchan Legal

Barchan Legal to innowacyjna formuła kancelarii prawnej świadczącej usługi przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Systematycznie wdrażamy kolejne rozwiązania i nowinki technologiczne, aby nie tylko usprawnić nasze procesy biznesowe, ale także w celu zwiększenia satysfakcji naszych Klientów i zaoferowania im nowych form świadczenia usług prawnych.

Klient i jego potrzeby są w centrum naszego zainteresowania. Problemy Klienta i założone przez niego cele stają się naszymi problemami i celami, a ich rozwiązanie lub osiągnięcie przyświeca wspólnym działaniom. Nasze usługi to nie tylko zaangażowanie i czas przez nas poświęcony na realizację zlecenia, ale przede wszystkim wartość, którą dostarczamy Klientom. Jesteśmy zaufanym doradcą Klienta, a nie kolejnym dostawcą usług.

Nasze wartości

barchan legal - klient

Czym się zajmujemy?

Barchan Legal oferuje szeroką gamę wyspecjalizowanych usług prawnych, m.in. w zakresie prawa własności intelektualnej, prawa IT i nowych technologii, prawa cywilnego, prawa umów, prawa gospodarczego i obsługi spółek, komercjalizacji wyników badań naukowych oraz bieżącej obsługi przedsiębiorców.

Nasze doświadczenie zdobyliśmy świadcząc usługi na rzecz Klientów polskich i zagranicznych. Cechujemy się profesjonalizmem i najwyższą jakością świadczonych usług, co cieszy się zaufaniem naszych dotychczasowych Klientów. Nasze doświadczenie oraz współpraca z specjalistami z różnych dziedzin prawa umożliwia nam kompleksowe wsparcie przedsiębiorców, stowarzyszeń i fundacji, jak również jednostek sektora finansów publicznych.

Zapewniamy kompleksowe doradztwo prawne na rzecz przedsiębiorców, w tym start-upów, których wspieramy w ich powstaniu, rozwoju i bieżącej obsłudze. Rozumiemy biznes i aktywnie wspieramy Klientów w jego prowadzeniu. Biznes to praktyka i codzienne zmagania w osiąganiu celów. Nasze doradztwo pozbawione jest zbędnej ilości zagadnień teoretycznych. Doradzamy Klientom w sposób przejrzysty i zrozumiały.

Poznaj nasz zespół

Zespół

Sposób świadczenia usług

W przypadku otrzymania zapytania o świadczone przez nas usługi standardowo udzielamy odpowiedzi w ciągu 1-2 dni roboczych. Gdy odpowiedź uzależniona jest od uzyskania bardziej szczegółowych informacji kontaktujemy się z Klientem w celu doprecyzowania zakresu oczekiwanego wsparcia oraz założeń projektu. Ustalamy przy tym formę i termin udzielenia pełnej odpowiedzi (np. dedykowaną ofertę przedkładaną w dziale zakupowym lub dziale prawnym albo odpowiedź ofertową przesyłaną w formie wiadomości e-mail). Prosimy o zawarcie w Państwa zapytaniu dokładnych danych kontaktowych (spersonalizowanego adresu e-mail oraz numeru telefonu).

Świadczymy nasze usługi w modelu wybranym przez Klienta i do niego dostosowanym. Zapewniamy zarówno bieżące doradztwo, wsparcie projektowe, jak i wykonywanie tylko pojedynczych usług, np. udzielenie krótkiej porady lub zastępstwo procesowe na danym terminie rozprawy.

Po ustaleniu warunków (w tym terminu) realizacji danego zlecenia przystępujemy do jego realizacji, począwszy od ustalenia szczegółowych elementów projektu (w trakcie spotkania, telekonferencji lub w drodze serii pytań Q&A), przez bezpośrednie wykonanie zadania oraz etap uwzględniania uwag Klienta i ewentualne dalsze prace w projekcie. W przypadku stałej obsługi, proces ten jest szybszy z uwagi na znajomość bieżącego stanu spraw i oczekiwań Klienta.

Świadczymy usługi w języku polskim oraz angielskim, przy czym nie dokonujemy tłumaczeń dokumentów, w tym dokumentów sporządzonych lub modyfikowanych przez nas pierwotnie w jednym z tych języków na drugi język. W tym zakresie (lub w zakresie tłumaczenia na jakiegokolwiek inny język) i po uzgodnieniu z Klientem, możemy zlecić tłumaczenie współpracującym z nami biurom tłumaczeń.

Z naszymi Klientami komunikujemy się w trakcie spotkań, a także za pośrednictwem korespondencji e-mail, połączeń telefonicznych, telekonferencji i wideokonferencji (np. Skype, Teams) oraz za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Nasze usługi świadczymy także w formie e-konsultacji lub e-negocjacji.

Nasze usługi rozliczamy  w modelach dopasowanych do potrzeb i oczekiwań Klienta. Nasze wynagrodzenie (w zakresie spraw innych niż procesowe) jest rozliczane m.in. w formie:

  • rozliczenia godzinowego,
  • rozliczenia godzinowego z limitem maksymalnego wynagrodzenia (tzw. cap-em),
  • wynagrodzenia ryczałtowego za całość prac lub ich część,
  • w formie abonamentowej,
  • w innych formach, w tym modelu mieszanym wykorzystującym wymienione powyżej formy rozliczeń.

W przypadku rozliczenia godzinowego następuje to z dokładnością do 6 lub 15 minut pracy prawnika (w zależności od rodzaju projektu i ustaleń z Klientem). Terminy płatności ustalane są z Klientem indywidualnie.

Dbamy o zapewnienie poufności i odpowiedniego poziomu ochrony danych osobowych znajdujących się w naszym posiadaniu, a także wszelkich innych danych i materiałów przekazanych nam przez Klientów w związku z realizacją zleceń. Są one objęte tajemnicą zawodową regulowaną właściwymi przepisami prawa. Dane osobowe przetwarzamy w zgodzie z przepisami polskiego i unijnego prawa.