Oprogramowanie

W praktyce kancelarii kluczową rolę odgrywa prawo IT i wsparcie Klientów w zakresie szeroko pojętych zagadnień związanych z oprogramowaniem, technologiami cyfrowymi, Sztuczną Inteligencją, czy usługami telekomunikacyjnymi.

Wspieramy Klientów we wszystkich sprawach związanych z tą dziedziną prawa. Poniżej prezentujemy bardziej szczegółowe rozróżnienie obszarów, na których chętnie udzielimy Państwu naszego wsparcia.

Doradzamy Klientom przy przygotowaniu i negocjowaniu umów IT, w tym umów wdrożenia, umów utrzymania i rozwoju, umów integracyjnych, umów licencyjnych, umów przenoszących autorskie prawa majątkowe do oprogramowania, umów świadczenia usług typu XaaS (w tym SaaS, PaaS, IaaS), Ogólnych Warunków Licencji i wielu innych.

Jeśli w celach osobistych zamówiłeś jakieś oprogramowanie; jeśli kupiłeś program komputerowy w sklepie lub w sieci; jeśli chcesz kupić oprogramowanie od dystrybutora używanego oprogramowania, a nie wiesz czy to legalne; jeśli planujesz podpisać umowę o dzieło na stworzenie oprogramowania i nie wiesz w jaki sposób zabezpieczyć swoje interesy – skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania, doradzimy co należy zrobić lub pomożemy w działaniach, które pozwolą rozwiązać Twoje problemy.

Nasze doradztwo obejmuje wsparcie Klientów w całym procesie powstawania, dystrybucji i promocji gier komputerowych, flashowych, konsolowych, na urządzenia mobilne i VR. Ponadto zapewniamy twórcom gier komputerowych, w tym twórcom silnika i innych elementów oprogramowania gry, jak i pozostałym twórcom (m.in. grafikom, autorom oprawy muzycznej i dźwiękowej, twórcom scenariusza), pomoc w przygotowaniu i negocjowaniu umów.

Doradzamy Klientom przy przygotowaniu i negocjowaniu umów na świadczenie usług telekomunikacyjnych, w tym umów kolokacji, dzierżawy łączy, dostępu do sieci, czy hostingu.

Jeśli chcesz zawrzeć umowę na dzierżawę powierzchni serwerowej; jeśli dostawca hostingu nie zapewnia ustalonych w umowie parametrów usługi; jeśli masz problem z operatorem usług telekomunikacyjnych – skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania, doradzimy co należy zrobić lub pomożemy w działaniach, które pozwolą rozwiązać Twoje problemy.

Jako fani gier komputerowych wspieramy osoby zaangażowane w rozwój e-sportu. Zapewniamy doradztwo na rzecz graczy, niezależnie od tego czy są fanami klasyki Counter-Strike’a, emocjonują się StarCraftem II, dryblują w kolejnych odsłonach gier serii FIFA lub PES, czy też żyją według rozgrywek w LoL.

Doradzamy we wszystkich sprawach prawnych związanych z karierą zawodnika. Przygotowujemy i negocjujemy umowy, w tym kontrakty zawodnicze z klubami i umowy sponsorskie.

Jeśli planujesz dołączyć do nowej drużyny i nie wiesz jak to zrobić bo wciąż masz zawartą umowę z dotychczasową drużyną; jeśli nie wiesz czy i w jakim zakresie jesteś związany z dotychczasowym sponsorem; jeśli ktoś oczekuje od Ciebie pełnej wyłączności, a Ty obawiasz się że ograniczy to Twoją swobodę na najbliższe lata – skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania, doradzimy co należy zrobić lub pomożemy w działaniach, które pozwolą rozwiązać Twoje problemy.

Jesteś programistą, web-developerem, testerem, front-end lub back-end developerem, UI/UX designerem? Działasz w branży IT? Wspieramy osoby takie jak Ty. Doradzimy i wesprzemy Cię w Twojej codziennej relacji kontraktowej i problemach prawnych związanych z wykonywanym przez Ciebie zawodem. Przygotujemy potrzebne Ci wzory umów. W naszej ofercie znajdziesz pakiety wsparcia bieżącego i projektowego. Jeśli wystąpi taka potrzeba zapewnimy Ci wsparcie w zakresie sporów sądowych.

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na nurtujące Cię pytania i pomożemy rozwiązać wszelkie prawne problemy, z którymi przyszło Ci się zmierzyć.

Kancelaria wspiera Klientów w kształtowaniu strategii ochrony praw do oprogramowania, a także w zakresie prowadzenia rozmów ugodowych i spraw sądowych. Aby dowiedzieć się więcej sprawdź naszą specjalizację sporów sądowych dotyczących praw własności intelektualnej.